AAAcontrast

Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt,dzieci, młodzieży z zaburzeniami ruchowymi

Termin: rok 2020. O kwalifikacji na kurs decyduje komisja, w skład której wchodzą nauczyciele metody Vojty - wykładowcy na kursie. O wynikach rekrutacji informujemy mailowo.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie w 2020 roku proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego. Aby przejść do formularza kliknij TUTAJ. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego należy oczekiwać na rozpoczęcie rekrutacji (planowany termin: wrzesień 2019), o której będziemy informować mailowo. Po otrzymaniu maila należy przesłać dokumenty wymienione poniżej. 
UWAGA! Zmiana ceny kursu!Adresaci: Fizjoterapeuci
Prowadzenie: Certyfikowani nauczyciele metody
Forma: Kurs


Ilość godzin: 320
Ilość miejsc: 25
Cena: 14000 zł


Podstawą terapeutycznej metody Vojty jest kinezjologia rozwojowa, która pozwala odróżnić zachowania prawidłowe od zaburzonych wzorców ruchu. Metoda ta polega na wyzwalaniu u pacjenta reakcji mięśniowych nazwanych kompleksami odruchowej lokomocji: odruchowego obrotu i odruchowego pełzania. Stosuje się ją przede wszystkim w leczeniu utrwalonych już niedowładów, a także w przypadkach uszkodzeń splotu ramiennego, przepuklinach oponowo-rdzeniowych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest usprawnienie ruchowe, niezależnie od wieku pacjenta.

Cel: Uczestnicy kursu poznają w praktyce zasady terapeutycznej metody Vojty. Uczą się m.in. rozpoznawać zaburzenia kinezjologiczne pacjenta i układać odpowiedni do potrzeb program rehabilitacyjny. Opanowują technikę aktywizacji odruchowej lokomocji.

Uwagi: Kurs autoryzowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Vojty (Internationale Vojta Gesellschaft). Absolwenci otrzymują międzynarodowy certyfikat honorowany w większości krajów świata.


UWAGA! Ciąża jest przeciwwskazaniem do uczestnictwa w kursie!


Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie w 2020 roku proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego. Aby przejść do formularza kliknij TUTAJ. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego należy oczekiwać na rozpoczęcie rekrutacji (planowany termin: wrzesień 2019), o której będziemy informować mailowo. Po otrzymaniu maila z informacją o rozpoczęciu rekrutacji należy przesłać skan następujących dokumentów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1.     Życiorys z przebiegiem procesu kształcenia i przebiegiem pracy zawodowej (UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w tym kursie jest dwuletnie doświadczenie zawodowe jako rehabilitant dzieci wynikające z CV).
2.     Kserokopię dokumentu potwierdzającego wykształcenie jako fizjoterapeuta.
3.     Zgoda obecnego pracodawcy na prowadzenie terapii metodą Vojty pomiędzy poszczególnymi częściami kursu oraz po jego ukończeniu.
4.     Chronologiczny wykaz kursów, szkoleń z ostatnich trzech lat.
5.     Wypełniony załącznik: „Uzupełnienie do dokumentów przyjęcia na kurs wg Vojty dla dzieci”.
6.     Podpisany załącznik: „Warunki uczestnictwa w kursie „Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci i młodzieży z zaburzeniami ruchowymi”.
7.     Podpisany załącznik  „Oświadczenie

Absolwenci kursu „Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u dorosłych z zaburzeniami ruchowymi” mają możliwość uzyskania certyfikatu uprawniającego do pracy z dziećmi.
Warunki uzyskania certyfikatu:

  • Udział w drugim tygodniu części A, drugim tygodniu części B oraz w części D (która trwa tydzień). Koszt udziału: 5140,00 zł. Do zgłoszenia na kurs należy dołączyć kopię certyfikatu z kursu dla dorosłych oraz wypełnić formularze dotyczące kursu dziecięcego.
  • Ilość dostępnych miejsc: 2 miejsca we Wrocławiu, 1 miejsce w Opolu
Administratorem danych osobowych zawartych w dokumentach wymienionych w punktach 1-7 jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Metody Vojty (IVG), z siedzibą Wellersbergstrasse 60, D-57072 Siegen. Dane osobowe zbierane są w celu realizacji usługi szkoleniowej. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy. Odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe przechowywane są przez okres prowadzenia rekrutacji. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także przenoszenia danych. Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania nie jest możliwa realizacja usługi szkoleniowej.

Regulamin kursu


Terminy zjazdów dla uczestników aktualnie trwającego szkolenia: 
Zjazd A - 22.01-2.02.2018
Zjazd B1 - 23-27.04.2018
Zjazd B2 - 4-8.06.2018
Zjazd C - 24-28.09.2018
Zjand C2 - 1-5.10.2018
Zjazd D - 3-7.12.2018