AAAcontrast

Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa

Termin: 

6-8 listopada 2019r. - rekrtuacja otwarta, WOLNE MIEJSCA

Adresaci: Pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, nauczyciele przedszkoli, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, ośrodków rehabilitacyjnych, lekarze 
Prowadzenie: dr Marita Gehrke/ dr Sabine Nantke
Forma: Szkolenie
Ilość godzin: 26
Ilość miejsc: 30 
Wpisowe: 300 zł (płatna wraz z wysłaniem formularza zgłoszeniowego)
Cena: 1100zł (300zł wpisowego oraz 800zł płatne nie później niż 4 tyg. przed szkoleniem)
Miejsce szkolenia: Oddział Fundacji "Promyk Słońca", Wrocław, ul. Swobodna 8a, IV piętro (wjazd od ulicy Ślężnej). 

Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa jest metodą diagnostyczną opracowaną w Kinderzentrum w Monachium,  opierającą się na obserwacji, analizie i interpretacji zachowania dziecka. Metodę tę stosuje się do oceny rozwoju dziecka w wieku od pierwszego miesiąca życia do sześciu lat, a w przypadku dzieci z deficytami – w określonych warunkach także później. Jest to prosta, krótka i łatwa do przeprowadzenia procedura testowa, która pozwala określić poziom rozwoju dziecka w wieku od 0 do 6 lat. Może być z powodzeniem wykorzystywana przez lekarzy pediatrów, pedagogów, psychologów, fizjoterapeutów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i tych specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i chcieliby w prosty i pewny sposób, przy użyciu niewielu przedmiotów testowych, sprawdzić, czy rozwój dziecka przebiega prawidłowo. W okresie pierwszych sześciu lat dziecko rozwija się w różnym tempie: stosownie do tego MFDR obejmuje trzy testy: 1. rok życia., 2.-3. rok życia oraz 3-6 lat. Dla większych grup dzieci szczególnie przydatne mogą okazać się badania przesiewowe (MFDR screening) dzieci w 2. i 3. roku życia. Szkolenie trwa 3 dni i obejmuje część teoretyczną dotyczącą wszystkich części testu oraz część praktyczną, polegającą na pokazowych badaniach dzieci zgłoszonych na szkolenie.

Cel: Zdobycie wiedzy umożliwiającej wykrywanie zaburzeń, opóźnień i deficytów zarówno w rozwoju ruchowym, jak i w zakresie percepcji, rozwoju mowy, funkcji manualnych i kontaktów społecznych. 

Uczestnicy szkolenia otrzymują komplet podręczników do MFDR: 1. rok życia dziecka, 2.-3. rok życia dziecka, badania przesiewowe 2.-3. rok życia dziecka oraz 3-6 lat (wraz z arkuszami oceny).


program1                zglos sie

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z warunkami kwalifikacji.
Literatura:
Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa I i II tom

Zestawy do diagnostyki >


Uwaga!
Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).

Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

Wpłaty należy dokonać na konto:
Fundacja Promyk Słońca
42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
ING Bank Śląski S.A.
Podczas kursu dostępna jest kawa, herbata i ciastka. Obiady można zamawiać we własnym zakresie - firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 15,00.

Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie - www.sklep.promykslonca.pl