AAAcontrast

Języki obce i dysleksja

Termin w trakcie ustalania. Po ustaleniu terminu pojawi się on na stronie internetowej (nie udzielamy informacji telefonicznie).


Adresaci: nauczyciele języków obcych, studenci – przyszli nauczyciele języków obcych, dorośli z problemem dysleksji oraz rodzice dyslektycznych uczniów, które mają trudności z nauką języków obcych, psycholodzy, pedagodzy.
Prowadzenie: dr Katarzyna Bogdanowicz - współautorka pierwszego na polskim rynku poradnika metodycznego dla nauczycieli języka angielskiego przygotowanego z myślą o nauczaniu osób ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czytania i pisania, a także autorka wielu publikacji dotyczących problematyki dysleksji rozwojowej w kontekście nauczania języków obcych 
Forma: wykłady, warsztaty
Liczba godzin: 15
Liczba miejsc: 30 
Cena: 400 zł ( 100zł wpisowego + 300zł płatne do 4 tyg. przed kursem)
Wpisowe:100 zł
Miejsce szkolenia: Oddział Fundacji "Promyk Słońca", Wrocław, ul. Swobodna 8a, IV piętro (wjazd od ulicy Ślężnej). 

Program kursu obejmuje zagadnienia związane z dysleksją rozwojową w kontekście nauki języków obcych.

Cel: Uczestnicy szkolenia zdobędą zarówno solidne podstawy teoretyczne (m. in. dotyczące symptomów dysleksji na lekcjach języków obcych, metod i technik pracy z osobami z dysleksją, propozycji oceniania oraz praw dotyczących tej grupy uczniów), jak i umiejętności praktyczne.
Szkolenie "Dysleksja a nauczanie języków obcych" to doskonałe rozwiązanie dla podwyższenia kwalifikacji zawodowych lektorów, nauczycieli języków obcych a także studentów uczelni językowych.

Zajęcia adresowane są przede wszystkim do nauczycieli języków obcych, którzy na co dzień borykają się z problemem nauczania i oceniania uczniów z dysleksją.

Jednak z udziału w szkoleniu mogą skorzystać także nauczyciele innych przedmiotów (np. nauczyciele języka polskiego), pedagodzy, psycholodzy, studenci (przede wszystkim kierunków filologicznych), dorosłe osoby z dysleksją oraz rodzice dyslektycznych uczniów

Uczestnicy szkolenia zdobędą zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak również zapoznają się z praktyczną metodyką nauczania tej grupy uczniów.

program1                zglos sie

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z warunkami kwalifikacji.

Uwaga!
Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.


Wpłaty należy dokonać na konto:
Oddział Fundacji ,,Promyk Słońca” 90 1130 1033 0018 8142 0820 0001

Podczas kursu dostępna jest kawa, herbata i ciastka. Obiady można zamawiać we własnym zakresie - firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 15,00.

Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie
- www.sklep.promykslonca.pl