AAAcontrast

Pomysły terapeutyczne na terapię i usprawnianie zmysłów dziecka z wieloraką głęboką niepełnosprawnością

Termin: - 16.11.2019 - rekrutacja otwarta - WOLNE MIEJSCA

Adresaci: terapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi z wieloraką głęboką niepełnosprawnością.

Prowadzący: Wojciech Kozłowski - fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapii bazalnej i bilateralnej, instruktor sportu, terapeuta CST Upledgera. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi: terapiazmyslow.pl oraz si–poznan.pl

Liczba godzin: 10

Miejsce kursu: Wrocław

Wpiosowe: 100 zł

Cena: 490 zł (100 zł wpisowego płatne w ciągu 5 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego + 390 zł płatne do 4 tyg. przed kursem).

Warsztat wprowadza kursantów w świat postrzegania przez dziecko z wieloraką głęboką niepełnosprawnością. Dzięki temu każdy pedagog specjalny/terapeuta/nauczyciel zrozumie ‘świat dziecka’ i będzie umiał dostosować swoje wymagania do jego możliwości.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:

- dlaczego mamy siedem zmysłów i jak one funkcjonują oraz które są najistotniejsze dla rozwoju dziecka;
- jak ocenić stan funkcjonowania zmysłów dziecka głęboko wielorako niepełnosprawnego;
- jak postrzega świat dziecko z zaburzoną sferą sensoryczną;
- jak powinniśmy ‘nasze postrzeganie świata’ dostosować do ‘sposobu postrzegania’ przez dziecko z zaburzeniami rozwoju, aby nawiązać wspólny język.

Na warsztatach poznają Państwo sposoby i techniki bezpiecznego oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego.

Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą Państwu na skuteczniejsze pomaganie swoim podopiecznym, a Wasza praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny.

Warsztat odbędzie się w godzinach 9.00-17.30.

   zglos sie

UWAGA! 
Prosimy o zapoznanie się z warunkami kwalifikacji.
 
Uwaga! 
Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane). 

Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu. 

Wpłaty należy dokonać na konto: 
Fundacja Promyk Słońca
42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
ING Bank Śląski S.A. 

Podczas kursu dostępna jest kawa, herbata i ciastka. Obiady można zamawiać we własnym zakresie - firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 15,00. 

Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie - www.sklep.promykslonca.pl