AAAcontrast

Dysleksja a nauczanie języków obcych - drugi stopień wtajemniczenia

Termin w trakcie ustalania. Po ustaleniu terminu pojawi się on na stronie internetowej (nie udzielamy informacji telefonicznie).


Adresaci: przede wszystkim nauczyciele języka angielskiego. W szkoleniu mogą uczestniczyć także nauczyciele innych języków obcych, studenci uczelni językowych, pedagodzy i psychologowie, jednak pod warunkiem, że 1/ dobrze znają język angielski, ponieważ na zajęciach będą pokazywane filmy w oryginale i  2/ akceptują fakt, że podczas szkolenia będzie mowa przede wszystkim o języku angielskim.

Warunek wstępny uczestnictwa w szkoleniu: poświadczone dyplomem uczestnictwo w kursie Dysleksja a nauczanie języków obcych (lub Dysleksja i języki obce), które trwało przynajmniej 10 godz. lekcyjnych i zostało przeprowadzone przez dr Katarzynę M. Bogdanowicz.   

Prowadzenie:
 dr Katarzyna Bogdanowicz - dr Katarzyna M. Bogdanowicz – współautorka pierwszego na polskim rynku poradnika metodycznego dla nauczycieli języka angielskiego przygotowanego z myślą o nauczaniu osób ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czytania i pisania, a także autorka wielu publikacji dotyczących problematyki dysleksji rozwojowej w kontekście nauczania języków obcych 
Forma: wykłady, warsztaty
Liczba godzin: 10 godzin lekcyjnych (w tym 2 godz. przerwy)
Cena:350 zł (100zł wpisowego + 250zł płatne do 4 tyg. przed kursem)
Wpisowe:100 zł
Miejsce szkolenia: Oddział Fundacji "Promyk Słońca", Wrocław, ul. Swobodna 8a, IV piętro (wjazd od ulicy Ślężnej). 

Cel: Szkolenie "Drugi stopień wtajemniczenia” – Dysleksja a nauczanie języków obcych to propozycja dla nauczycieli z pasją, którym podobały się zajęcia Dysleksja a nauczanie języków obcych, zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w tym zakresie. Uczestnicy szkolenia będą mieli m.in. możliwość poznać metody diagnozy nauczycielskiej dysleksji w języku angielskim, skutecznych w świetle nauki metod nauczania i terapii uczniów z dysleksją oraz zdobyć umiejętności praktyczne (podczas warsztatu).

ORIENTACYJNY PROGRAM SZKOLENIA:

sobota: 10:00 - 15:00
niedziela: 09:00 - 14:00
  1. Przywitanie się i przedstawienie
  2. Wykład nr 1 – Zaburzenia współwystępujące w dysleksji (m.in. SLI, dyspraksja, ADHD)
  3. Warsztat nr 1 – Diagnoza nauczycielska dysleksji w języku angielskim
  4. Wykład nr 2 – Skuteczne w świetle badań naukowych metody nauczania i terapii uczniów z dysleksją  
  5. Wykład nr 3 – Wykorzystywanie nowoczesnej technologii w pracy z uczniem z dysleksją (nowe narzędzia!)
  6. Warsztat nr 2  –  Analizowanie anonimowych opinii psychologicznych i prac uczniów z dysleksją (uczestnicy są proszeni o przyniesienie kopii dokumentów, testów i zeszytów) i tworzenie indywidualnego programu pomocy takim dzieciom
  7. Wykład nr 4 – The Good Start Method for English – Metoda Dobrego Startu we wspomaganiu rozwoju i uczeniu się języka angielskiego
  8. Wykład nr 5  – Psychologiczne aspekty pracy z uczniami z dysleksją (motywowanie uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli)
  9. Podsumowanie zajęć i pytania  

zglos sie

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z warunkami kwalifikacji.

Uwaga!
Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.


Wpłaty należy dokonać na konto:
Oddział Fundacji ,,Promyk Słońca” 90 1130 1033 0018 8142 0820 0001

Podczas kursu dostępna jest kawa, herbata i ciastka. Obiady można zamawiać we własnym zakresie - firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 15,00.

Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie
- www.sklep.promykslonca.pl